O mnie/WspółpracaCześć!

Jestem Sylwia i cieszę się, że tu zawędrowałeś/aś.

Kim jestem?

Młoda kobieta, która w trakcie obrony swojego licencjatu (z pedagogiki) jeszcze nie wiedziała, że pod sercem nosi nowe życie. Alicja pojawiła się na świecie w 2016 roku i jak każda mama twierdzę, że był to wyjątkowy dzień – ale u nas jest to także magiczna (i jakże prosta do zapamiętania) data – 8 marca, czyli Dzień Kobiet.

Mamą zostałam w wieku 23 lat i chociaż dla niektórych to idealny wiek na planowaną ciążę, dla mnie macierzyństwo przyszło wcześnie i niespodziewanie. Jednak jak każda mama - pokochałam ten stan od początku, chociaż wiązało się to z wieloma zmianami.

Tuż po narodzinach córki porzuciłam ukochany Wrocław, miasto moich studiów, by razem z partnerem i córką zamieszkać na Podbeskidziu - tuż pod Bielskiem-Białą, które ostatecznie polubiłam równo mocno jak stolicę Dolnego Śląska. Za co? Za połączenie wygód dużego miasta i bliskości gór.

Jestem mamą, która stara się wdrążać zasady świadomego wychowania. Moja 4-letnia córka, wychowywana jest w duchu rodzicielstwa bliskości, co dla mnie oznacza podążanie za jej potrzebami - sama zdecydowała o tym, kiedy opuścić nasze wspólne łóżko i spać w łóżeczku. To także ona zdecydowała o końcu karmienia piersią.

Młoda mama pisze nie jest blogiem oderwanym od rzeczywistości. Nie mam bogatego męża, nie zarabiam kroci na pisaniu. Chociaż jestem humanistką, twardo stąpam po ziemi. Uwielbiam planować - budżet, cele na rok, miesiąc, tydzień, dzień. Pracuję zawodowo, łącząc to z macierzyństwem. Odkąd urodziła się Ala, nie wróciłam jednak do pracy w zawodzie (pedagog). Spełnienie daje mi stanowisko kierownika w sklepie - spełniam się tam na 100%. A na blogu pokazuję, że łączenie pracy i obowiązków domowych nie zawsze jest łatwe. Bo są choroby dziecka, są problemy, gdy córka nie może pójść do przedszkola. Chwilowo bywają doły, były momenty, gdy chciałam już uciec na urlop wychowawczy. Na co dzień łączę bycie mamą, pracownikiem, blogerką - i bardzo to lubię. A córka? Ala przeszła już przez żłobek, później chodziła do prywatnego przedszkola, a obecnie uczęszcza do państwowego.

Mogłabym Was przekonywać, że jestem szalona, energiczna i pewna siebie. W końcu czy nie takie osoby są uzmysłowieniem sukcesu? Ja jednak zamiast kobietą sukcesu wolę być... autentyczna. Dlatego do słów, które mnie opisują zaliczam: spokój, wrażliwość i nieśmiałość. Tak, z tymi cechami też można być szczęśliwym i sprawdzać się w tym, co się robi.

Co znajdziecie na moim blogu?

Prawdziwe życie, ujęte w 8 kategorii:

1. Ciąża i poród – wszystko o okresie zanim na świecie pojawi się dziecko, a także o porodzie. Jeśli jesteś w ciąży to jest to idealne miejsce dla Ciebie. A być może chcesz powspominać? W tej kategorii możesz poczytać m.in. o FAS, czyli szkodliwości alkoholu w ciąży, obecności studentów przy porodzie oraz o tym, czy wzywać karetkę do porodu.

2. Dziecko – w tej kategorii podpowiem Ci o co zadbać, by Twoje dziecko dobrze się rozwijało. Czy wiesz np. czym jest zespół dziecka potrząsanego oraz dlaczego należy wybudzać noworodka na karmienie? Właśnie, jeśli chodzi o karmienie to w tej rubryce także będzie sporo o tym – o karmieniu piersią, którego jestem wielką fanką.

3. Żłobek/przedszkole – moja córka przez rok chodziła do żłobka. Jako 2-latka poszła do prywatnego przedszkola. W tym dziale zamieszczam porady związane ze żłobkiem i przedszkolem - na podstawie doświadczeń jako mama przedszkolaka, ale także wspominając swoją pracę w zawodzie opiekunki w żłobku.

4. Praca - jako że niedawno sama wróciłam do pracy to w tej kategorii znajdziesz wszystko co może zainteresować Cię, jeśli rozważasz powrót na rynek pracy – zaczynając od podjęcia decyzji „Wracać-nie wracać?” aż po organizację, wybór opieki dla dziecka, zalety i wady pracy na etacie i wszystkie problemy, z którymi muszą zmierzyć się pracujące mamy. 

5. Podróże - uwielbiamy spędzać weekendy aktywnie. Nie jeździmy zagranicę, nie zawsze mamy czas na zwiedzanie, ale jeśli szukasz ciekawych miejsc na wycieczki - jednodniowe, weekendowe, czy te wakacyjne - w Polsce to mogę podpowiedzieć.

6. Zdrowie - każdy chciałby, by jego dziecko było zdrowe. Ala na szczęście nie jest przewlekle chora, ale pewne doświadczenia z chorobami ma na swoim koncie. Był pobyt w szpitalu tuż po szczepieniu, była obawa, że Ala jest chora na cytomegalię.

7. Młoda mama - wiem, że dla wielu określenie "młoda mama" oznacza kobietę, która niedawno urodziła. Ja jednak w tej rubryce skupiam się na młodym macierzyństwie pod kątem wieku urodzenia dziecka.

8. Inne – jako, że ciągle się rozwijam, w moim życiu co chwilę coś się dzieje, a i mały szkrab dostarcza mi kolejnych inspiracji to być może powstaną wpisy w zupełnie nowej tematyce? Dopóki nie będzie ich na tyle dużo by utworzyć nową kategorię znajdziecie je w tym miejscu.

Współpraca

Chcesz mnie poznać lepiej? Wierzysz w mój potencjał? Twój produkt/usługa pasuje do mojego bloga? Napisz do mnie na kontakt@mlodamamapisze.com lub wyślij wiadomość na moim fanpage'u na facebook'u (klik). Może uda nam się stworzyć ciekawy projekt!?

Oferuję:

-artykuł sponsorowany wraz z promocją na Facebook'u i Instagramie 
-wpis na fanpage'u
-zdjęcie/instastory na Instagramie
-wspólną organizację konkursów
-udział w warsztatach/wydarzeniach
-inne


Aktualne statystyki (marzec 2020):
Zapraszam do kontaktu ze mną: kontakt@mlodamamapisze.com lub poprzez moją stronę na Facebooku - klik oraz na Instagramie - klik