Więcej wody, mniej plastiku. O tym jak pokochaliśmy dzbanek filtrujący Aquaphor Jasper

5/08/2019Lepszy smak, brak kamienia w czajniku, mniej plastiku, dźwigania, zawsze dostępna i tańsza – woda filtrowana z dzbanka Aquaphor Jasper. Znasz? Korzystasz? Przeczytaj za co pokochałam filtrowaną kranówkę.

W dzieciństwie nauczyli mnie, że nie wolno pić kranówki. Do teraz mam uraz do wody prosto z kranu.

Całe dzieciństwo słyszałam, że wody z kranu się nie pije, bo jest niezdrowa. Jak ją wypiję, będzie bolał mnie brzuch. Od tamtej pory minęło już sporo lat, a jakość wód w kranach się poprawiła. Jednak u mnie ciągle przeważa strach o szkodliwość takiej wody oraz uprzedzenie odnośnie jej gorszego smaku.

W naszym domu wodę pijemy litrami.Gdy zaczęłam analizować, doszłam do picia oraz przygotowywania posiłków i napojów wykorzystuję dużo wody. Kiedyś często piłam wodę niegazowaną, później przerzuciłam się na soki, by ostatnio znów przeprosić się ze szklanką wody. A moje dziecko? Za samą wodą niestety nie przepada (mój błąd, bo przyzwyczaiłam ją do napojów, soków, herbat, kompotów), ale pomału próbuję zwiększyć te ilości. Dlatego właśnie wody używamy dużo. Moja córka wypija sporo płynów w ciągu dnia, a ja rozcieńczam jej maksymalnie soki i kompoty – maksymalnie, czyli do granicy akceptowalności smaku przez Alę (coraz bardziej tę granicę przesuwając na rzecz większej ilości wody niż napoju). Do tego woda do kawy, herbaty, do gotowania zupy, makaronu, ryżu, ziemniaków – ciągle woda. Jaka? Z kranu, ale filtrowana.

Po co filtruje się wodę?

Chociaż woda w kranach jest coraz lepszej jakości, ciągle jeszcze mam opory, by pić wodę prosto z kranu, bez filtrowania. Co daje mi filtrowanie? Jakie są tego zalety?
 • Woda filtrowana lepiej smakuje. 
 • Filtrowanie zmniejsza ilość substancji takich jak chlor, żelazo, rtęć, piasek, ołów. 
 • Dzięki filtrowaniu w czajniku nie będzie tworzyć się kamień, gdyż zmniejsza się wówczas twardość wody. 

Do czego używamy filtrowanej wody? Jak już wspomniałam wyżej, wody używamy całkiem sporo. Odkąd mamy dzbanek filtrujący Aquaphor Jasper, nalewam do niego wodę, ta filtruje się w ciągu niecałych 3 minut, a później wykorzystuję ją:

 • do gotowania 
 • do przygotowania kawy i herbaty 
 • do przygotowania napojów dla dziecka – rozcieńczania kompotów, soków, przygotowania herbat 
 • do mojego porannego rytuału picia wody z cytryną na 15-30 minut przed śniadaniem – szklanka wody z 2 łyżkami soku z cytryny poprawia pracę układu trawiennego, usuwa toksyny z organizmu, wspiera układ odpornościowy, obniża poziom cholesterolu, przyspiesza gojenie się ran oraz poprawia cerę 


Co oszczędzamy dzięki filtrowaniu wody?

 • Pieniądze – dzięki dzbankowi nie muszę już kupować butelkowanej wody. Dzięki temu nie wydaję 1zł-2zł za każdy litr, ale oczywiście jakieś wydatki dalej ponoszę. Są jednak one dużo mniejsze. W dzbanku należy wymieniać filtr co 200 litrów przefiltrowanej wody. Taki wymienny filtr kosztuje 21 złotych już z wysyłką (przy kupnie 3 sztuk – cena wówczas jest niższa). Dodając do tego niewielki koszt litra zimnej wody z kranu (myślę, że 1-2gr), to sami oceńcie różnicę w cenie. 
 • Naszą Planetę – a wszystko za sprawą mniejszego zużycia plastiku, gdy przestaniemy kupować sklepową wodę. 
 • Swoje ramiona – bo nie musisz już dźwigać butelek ze sklepu. 


Jak działa dzbanek filtrujący Aquaphor Jasper

Jego działanie jest naprawdę intuicyjne. Wystarczy nalać wodę bez konieczności zdejmowania pokrywki – podnosi się ona tak, by umożliwić wlanie cieczy. Do tego wcale nie trzeba pamiętać ile litrów już przefiltrowaliśmy – na pokrywce znajduje się wskaźnik zużycia wkładu, dzięki czemu nie tylko nie przegapię konieczności wymiany filtra, ale też będę widziała na jakim etapie jest zużycie i czy trzeba już pomyśleć o zamówieniu kolejnego filtra. Gdzie? Polecam na stronie internetowej firmy – przy zakupie 3 sztuk filtr kosztuje 16zł. Kupując trzy mamy zapas na pół roku, wydając z przesyłką 63 złote.
Ile wody jednorazowo można przefiltrować? Półtora litra, czyli całkiem sporo.
Aquaphor Jasper ma świetny kształt, dzięki czemu zmieści się w drzwiczkach lodówki. A kolor? Możecie wybrać spośród kilku. Ja postawiłam na klasyczną biel.


Pijecie wodę? Korzystacie z dzbanków filtrujących wodę?


Chcesz być na bieżąco z moimi nowymi wpisami? Zapraszam Cię do polubienia moich kont na:

 • Facebooku – klik 
 • Instagramie - klik

You Might Also Like

21 komentarze

 1. Swego czasu też filtrowałam wodę, później jakoś zaprzestałam. chętnie bym do tego wróciła

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba muszę się w taki zaopatrzyć bo tez chcemy przerzucić się wreszcie na kranówkę

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas woda jest w ciągłym obiegu czy to zima czy lato .Mamy dzbanek brita ten pierwszy raz widzę.dobrze wiedzieć na przyszłość😉

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas woda jest w ciągłym obiegu czy to zima czy lato .Mamy dzbanek brita ten pierwszy raz widzę.dobrze wiedzieć na przyszłość😉

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja nadal mam opory przez piciem kranówki, nawet przefiltrowanej. Ale do gotowania kiedyś używałam wody z dzbanka

  OdpowiedzUsuń
 6. My jakoś przeżuciliśmy się na kranówkę i tak już zostało ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dawna używamy w domu dzbanków filtrujących, a jeden pojechał z nami w zeszłym roku na wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio u Nas w domu też pojawił się dzbanek filtrujący ale nie wiem jakiej firmy. Szczerze? Nie widzę żadnej różnicy w smaku. Ja mimo wszystko zostaję przy wodzie przegotowanej lub herbacie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mamy i używamy, fajna rzecz u nas sprawdza się idealnie :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja uwielbiam wodę z kranu, mam to szczęście, że u mnie w mieście jest bardzo zdrowa woda. Ale dzbanka tez używamy, zresztą tej samej firmy, już przeszło rok i to był strzał w 10! Odkąd pojawił się w naszym domu w końcu przestałam mieć problemy z piciem zbyt małej ilości wody :)

  OdpowiedzUsuń
 11. I my mamy w domu dzbanek filtrujący. Od jakiegoś czasu używamy też butelek filtrujących wodę kranową, a te przydają sie podczas każdej podróży i każdego spaceru.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pewnie że filtrujemy wodę teraz nawet przy remoncie kuchni chcemy założyć bezpośredni filtr by z kranu już leciała przefiltrowana woda

  OdpowiedzUsuń
 13. Ostatnio kupiłem taki dzbanek i jestem naprawdę zadowolony z niego.

  OdpowiedzUsuń
 14. U nas woda to podstawa, ja właśnie muszę kupić nowy dzbanek bo mój nietety spadł mi na posadzkę i pękł.

  OdpowiedzUsuń
 15. Nawet nie wiedziałem że takie coś jest. Będę musiał wybrać się do sklepu i rozejrzeć się za tym produktem

  OdpowiedzUsuń
 16. Mam ten sam dzbanek. Bardzo polecam. Czekam na więcej i oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Kupiony ten sam model. Dzięki za fajny artykuł

  OdpowiedzUsuń
 18. Od dawna używamy dzbanka filtrującego, ale innej firmy. Przy naszej twardej wodzie nie ma innej opcji.

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja dopiero teraz dowiaduje się o czymś takim i będę musiał wybrać się do sklepu i przyjrzeć się temu lepiej/

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajnie się prezentuje ten dzbanek. Super że o to zadbałaś. Ciraz więcej ludzi ma świadomość, że plastik nas zalewa. My używamy od 6 lat, dzbanka filtrującego, również polecamy.

  OdpowiedzUsuń
 21. O tak, my tez pijemy przefiltrowaną wodę :) Widzę same zalety takiego rozwiązania.

  OdpowiedzUsuń