KONKURS - wygraj butelki, kubek i przytulankę od Canpol babies

3/15/2019
W czym podawać dziecku picie? Kiedy rozpocząć naukę picia z kubka? W tym wpisie opowiem Wam o tym, kiedy moje dziecko zamieniło butelkę na kubek oraz w czym pije obecnie. A na końcu mam dla Was konkurs – możecie wygrać butelki, przytulankę oraz hitowy kubek 360 stopni!

Czy dziecku jest potrzebna butelka?

Przypominając sobie swoją ciążę, przyznaję, że niewiele wówczas wiedziałam o dzieciach (chociaż myślałam, że wiem sporo – w końcu pracowałam w żłobku). Wydawało mi się, że butelka jest niezbędnym gadżetem każdego dziecka. Teraz już wiem, że nie musi tak być. Często podczas karmienia piersią można całkowicie obyć się bez butelki – sama nie odciągałam pokarmu, a nawet jeśli dziecko pije odciągnięte mleko, może to robić dzięki strzykawce czy kubeczkowi. Natomiast przy karmieniu sztucznym lub częstym karmieniu odciągniętym mlekiem, butelka na pewno się przyda.

Kiedy rozpocząć naukę picia z kubka?

Warto rozpocząć naukę picia z kubka w okolicach 6 miesiąca życia dziecka. Z jakiego kubka? Do wyboru mamy kubek z ustnikiem, reflo-cup, kubek z rurką (bidon), doidy cup i reflo-cup.
Ten pierwszy (z ustnikiem) nie jest polecany przez logopedów ze względu na to, że sposób picia z niego nie różni się od picia z butelki ze smoczkiem – a zbyt długie picie z butelki/kubka z ustnikiem może przyczyniać się do wad zgryzu u dziecka.
Moja córka obecnie ma 3 lata i pije równie chętnie z kubka z rurką jak i z kubka 360 stopni.

Dlaczego polecam kubek 360 stopni?

Moje dziecko piło najpierw z butelki, później przez krótki okres piła z kubka z ustnikiem. Natomiast kubek 360 stopni był pierwszym kubkiem, który opanowała (miała wówczas około 10 miesięcy) i korzysta z takich kubków do dzisiaj. Dla mnie to wygodne rozwiązanie, gdy gdzieś wychodzimy – kubek nie przecieka. Do tego zachęca mnie jego mycie – każdą część da się odkręcić i dokładnie wymyć.

KONKURS – wygraj zestaw z butelkami, kubkiem 360 stopni i przytulankę

Chętnie zgłaszam się do Blogosfery Canpol babies, chociaż ze względu na już dość duże dziecko, najczęściej biorę udział w organizacji konkursu. Także w tym miesiącu możecie wygrać nagrody od Canpol babies. Jakie? Zestaw składa się z:

  • 2 butelkek szerokootworowych i antykolkowych
  • Kubka 360 stopni
  • Przytulanki pluszowej lemur z dzwoneczkiem i szeleszczącymi elementami

Zadanie konkursowe

Zadanie konkursowe – Za pomocą opowiadania lub wierszyka opisz ulubione zwierzę swojego dziecka. Jeśli jesteś w ciąży możesz opisać swoje ulubione zwierzę.

Regulamin

1. Odpowiedzi na to zadanie umieszczacie na blogu w komentarzach do tego wpisu. Pamiętajcie, aby się podpisać imieniem i nazwiskiem.

2. Konkurs odbywa się także na Facebook'u – zobacz. Ale uwaga – jest tam inne zadanie. Możecie zgłaszać się w obu miejscach, zwiększając swoją szansę na wygranie.

3. Konkurs trwa od chwili ogłoszenia 14.03.2019 do 26.03.2019 do końca dnia. Prace zamieszczone po terminie nie będą rozpatrywane.

4. Zwycięzców wyłania organizator konkursu, właścicielka bloga Młoda mama pisze, natomiast sponsorem nagród jest firma Canpol babies, która zajmuje się wysyłką nagród.

5. W konkursie zostanie wyłonionych 2 zwycięzców, a każdy z nich otrzyma 1 zestaw, składający się z podgrzewacza do pokarmu oraz butelki. 1 zwycięzca zostanie wybrany spośród zgłoszeń na blogu, a drugi spośród zgłoszeń na Facebooku.

6. Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej 29 marca 2019 w tym wpisie. Zwycięzca ma 3 dni od momentu ogłoszenia wyników na podanie danych do wysyłki (mailowo mlodamamaopowiada@gmail.com lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku) – imię i nazwisko, adres wysyłki, adres mailowy, numer telefonu. W przypadku nie zgłoszenia się zwycięzcy, organizator wybierze innego laureata.

7. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nagrody (za ich jakość, termin dostarczenia lub jego brak).

8. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczanych komentarzy, z zastrzeżeniem jednak, że w przypadku podjęcia informacji o naruszeniu regulaminu portalu Facebook lub norm powszechnie obowiązujących, w tym dobrych obyczajów zobowiązuje się w ciągu 24 h do usunięcia stwierdzonego naruszenia.

9. Organizator ma prawo wykluczenia uczestnika w przypadku:
a) podania fałszywych danych osobowych na Facebooku i tworzenie konta dla innej osoby bez posiadania jej pozwolenia, w tym przez osoby poniżej 13 roku życia,
b) udziału w konkursie przy pomocy kilku kont użytkownika na Facebooku,
c) zablokowania konta użytkownika na Facebooku,
d) używania w odpowiedziach słów powszechnie uważanych za niedozwolone lub zamieszczenia innych wypowiedzi naruszających prawa osób trzecich w tym Organizatora lub Partnera konkursu (sponsora).
e)plagiatu pracy konkursowej.

10. Facebook nie sponsoruje i w żaden sposób nie uczestniczy w organizacji konkursu, tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencje wynikające z przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.

Wszystkich uczestników konkursu zapraszam do polubienia fanpage' a organizatora (Młoda mama pisze) oraz sponsora (canpol babies).

PowodzeniaYou Might Also Like

0 komentarze