W trosce o zdrowy rozwój dziecka - mata edukacyjna + KONKURS

1/07/2018Czy wy też macie wrażenie, że branża dziecięca jest jedną z najbardziej dochodowych? I chociaż czasem myślę, że dla dzieci wymyślono już wszystko to nic nie jest w stanie mnie zadziwić. Ostatnio znalazłam nawet zdjęcie zabawki – e-papierosa dla dzieci! To utwierdziło mnie tylko w jednym – producenci są w stanie wymyślić wszystko, co tylko będzie się dobrze sprzedawać. Bez względu na to, czy jest to wartościowe czy przekazuje dzieciom złe wzorce. Bez względu na to czy wspiera prawidłowy rozwój czy przyczynia się do zaburzeń. Czasami rodzice o tym zapominają. Nie chcą wierzyć, że chodzik czy wisiadło są złe, bo „skoro ktoś to wyprodukował to chyba nie może być szkodliwe”. Owszem, może. Dopóki nie ma jasnych regulacji prawnych, a rodzice chętnie coś kupują to można to produkować.

Gdy widzisz coś mnóstwo razy zaczynasz myśleć, że też musisz to mieć

Oglądasz seriale? Może to obciach, ale ja lubię – zarówno polskie jak i zagraniczne. Zwróciłaś kiedyś uwagę na to, jak pokazane są tam dzieci? Ja widziałam już maluchy w wisiadłach. Widziałam też bobasy leżące większość dnia w leżaczku. Rozumiem, że to praktyczny zabieg, bo ułatwia kręcenie scen. Domyślam się, że w praktyce żaden rodzic nie kładzie tam dziecka od 8 rano do 8 wieczorem. Ale jednak im częściej w różnych miejscach widzimy leżaczki tym bardziej oczywiste staje się dla nas, że musimy je mieć.

Chcesz wspomóc rozwój ruchowy dziecka? Nie ograniczaj jego ruchów!

Tak, Ala miała leżaczek. Nie żałuję tego i gdybym miała cofnąć czas dalej by z niego korzystała. Są jednak 2 zasady. Po pierwsze – jeśli chcemy wkładać do leżaczka dzieci, które samodzielnie jeszcze nie siedzą to niech to będzie leżaczek rozkładany na płasko. Po drugie – niech dziecko nie spędza w nim większości dnia. Dlaczego? Mimo, że samo leżenie w leżaku rozkładanym na płasko nie wpływa szkodliwie na kręgosłup maluszka to po prostu odbieramy mu okazję do ćwiczeń, ruchu.Co zamiast?
Wystarczy najzwyklejsza... podłoga. Długo zajęło mi zrozumienie, że sens dziecięcej zabawy nie polega na drogich zabawkach i gadżetach. Czasami wystarczy podłoga, koc i porozrzucane zabawki. Maluszek położony na kocu na wówczas możliwość obserwowania zabawek, wyciągania po nie rąk, przekręcania się z boku na bok, pełzania. Jeśli położysz maluszka na brzuszku ćwiczy mięśnie szyi i umiejętność trzymania główki. Nie ograniczają go pasy leżaczka, czy niewielka przestrzeń.

Możesz sobie pomyśleć – zwykły koc? Niee, to nudne dla dziecka. Tak wydaje się Tobie, bo dla Ciebie jest to już dobrze znane. A dla niemowlaka wszystko jest nowe. Ale! Możesz też takie zwykłe „podłogowe” zabawy urozmaicić i sprawić, że dziecko będzie poznawało coraz więcej – nowych faktur, kolorów, materiałów, kształtów. Jak? Postaw na matę edukacyjną! Czyli specjalny kocyk, na którym bezpiecznie położysz maluszka i zajmiesz się np. przygotowaniem obiadu (zwłaszcza, jeśli mata ma zapinane ścianki, tworzące „mini kojec”). Dziecko ma wówczas możliwość swobodnego poruszania się, obserwowania zabawek, brania ich do rąk, naciskania, słuchania wydawanych dźwięków.KONKURS – wygraj matę edukacyjnąChcesz wspierać swobodny rozwój swojego niemowlaka? Świetnie. Mam dla Ciebie matę edukacyjną od Canpol babies. Matę w formie kojca – rogi możesz zapiąć, dzięki czemu dziecko nie sturla się z maty. Matę, która posiada kontrastowe kolory, co wpływa na rozwój wzroku maluszka. Matę, która posiada ciekawe zabawki. Możesz je odczepić i podać dziecku do ręki.

Regulamin konkursu

ZADANIE KONKURSOWE – W komentarzu pod plakatem konkursowym na Facebooku (klik) lub w wiadomości mailowej (mlodamamaopowiada@gmail.com) zaprezentuj w dowolny sposób hasło „Dbam o zdrowy rozwój mojego maluszka” - możesz napisać wiersz, opowiadanie, tekst, możesz wstawić zdjęcie. Rozwój rozumiany szeroko – nie musi to być konkretnie rozwój ruchowy.

Do udziału w konkursie zachęcam nie tylko mamy dzieci, które są już na świecie, ale także oczekujące mamy. Bo przecież już w ciąży możemy dbać o rozwój dziecka.

Prace będą publikowane na bieżąco w tym wpisie.

Konkurs trwa od momentu ogłoszenia 07.01. do 26.01. do godziny 23.59

Nagroda w konkursie przyznawane są przez organizatora. Organizatorem jest właścicielka bloga Młoda mama pisze, a sponsorem nagrody Canpol babies. Nagrodą jest 1 mata edukacyjna, nagroda nie podlega wymianie na inną rzecz lub równowartość pieniężną.

Wyniki zostaną opublikowane najpóźniej 29 stycznia w tym wpisie oraz w komentarzu pod plakatem konkursowym. Zwycięzca ma 3 dni od momentu ogłoszenia wyników na podanie danych do wysyłki (mailowo lub poprzez wiadomość prywatną na Facebooku) – imię i nazwisko, adres wysyłki, adres mailowy, numer telefonu.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za nagrody (za ich jakość, termin dostarczenia lub jego brak).

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za treści umieszczanych komentarzy, z zastrzeżeniem jednak, że w przypadku podjęcia informacji o naruszeniu regulaminu portalu Facebook lub norm powszechnie obowiązujących, w tym dobrych obyczajów zobowiązuje się w ciągu 24 h do usunięcia stwierdzono naruszenia. 

Organizator ma prawo wykluczenia uczestnika w przypadku:
a) podania fałszywych danych osobowych na Facebooku i tworzenie konta dla innej osoby bez posiadania jej pozwolenia, w tym przez osoby poniżej 13 roku życia,
b) udział w konkursie przy pomocy kilku kont użytkownika na Facebooku,
c) zablokowania konta użytkownika na Facebooku,
d) używanie w odpowiedziach słów powszechnie uważanych za niedozwolone lub zamieszczenia innych wypowiedzi naruszających prawa osób trzecich w tym Organizatora lub Partnera konkursu (sponsora).
e)plagiatu pracy konkursowej. 

Facebook nie sponsoruje i w żaden sposób nie uczestniczy w organizacji konkursu, tym samym nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek działania Organizatora i konsekwencje wynikające z przeprowadzenia konkursu na łamach serwisu.

Wszystkich uczestników konkursu zapraszam do polubienia fanpage' a organizatora (Młoda mama pisze) oraz sponsora (canpol babies).


Powodzenia 

Wasze zgłoszenia:

1. Marta Sobczyk-Ziębińska

My o rozwój ruchowy naszej Ru dbalismy własnie tak: najczęsciej leżała na podłodze, dookoła niej zabawki, babcie pytały jak tak można, ze ona cały czas na tej podlodze. Ale miała na tyle miejsca na wygibasy, ze usiadła mając 5,5 miesiąca, a na zdjeciu ma 6,6 mca - zaczyna raczkować. Na dwie nogi wstała majac 9 miesiecy. Teraz czekamy na drugą gwiazdkę i planujemy działać podobnie :) Czy sie ida czas pokaże.


2. Paulina Witkowska

Rozwój maluszka to ważne zadanie,
w rękach mamy i taty jego wykonanie.
Już w okresie ciąży trzeba o to dbać,
by dzidziuś zdrowy przyszedł na świat.
Później codziennie trzeba się starać,
by Naszemu dziecku w rozwoju pomagać.
Do lekarza chodzić, kontrolować zdrowie
bo zdrówko najważniejsze, każdy o tym powie.
Wsparcie w odżywianiu jest na wagę złota,
dobre jedzonko sił dzieciątku doda.
Ważną sprawą również jest pielęgnacja,
pełna łazienka wody po kąpieli - taka sytuacja,
Smarować, masować, buźkę pielęgnować
I na to pieniążków nigdy nie żałować.
Teraz przejdziemy do tematu zabawy,
a po nieeej... szeroki uśmiech na malca twarzy.
Bajeczka na dobranoc i spokojny sen
w rozwoju również cenne jest.
Miłość rodzicielska jest w tym najważniejsza,
Maluszka rozwój jest na pierwszym miejscu!

3. Izabela Trela

Od jakiegoś czasu chodziłyśmy z Zosią na zajęcia sensoplastyczne połączone z muzyką, tańcem i szaleństwem w basenie z kulkami :) Dzięki zajęciom Zosia nie tylko poznała nowe wrażenia sensoryczne, ale też świetnie się bawiła i nawiązała nowe znajomości<3 Polecam wszystkim mamom - świetna okazja na spędzenie czasu z dzieckiem i zadbanie o jego rozwój ;) A po zajęciach dziecko pada jak mucha więc mają dodatkową zaletę:D Teraz czekamy na drugiego malucha i na pewno będziemy wspólnie kontynuować spotkania :) Poniżej zdjęcie z jednych z zajęć4. Marzena Tulejko

Witajcie ciepło 👪
Gdy za oknem sroga plucha dbam o rozwój swego malucha.
Aby mocne kości miało i nam w nocy dokazywalo 😋. Na talerzu są warzywa aby Jego dupka prawidłowo ważyła. Witaminy spożywamy ale o ćwiczeniach nie zapominamy. Żeby tego było mało: Mama...Tata...Mały Bobo śpimy w trójkę nałogowo! Tatuś do mamy przytulić już się nie może, bo Malutki w brzuszku zajmuje całe łoże. Tak jak potrafimy to o Maluszka dbamy bo już w kwietniu się spotkamy.

You Might Also Like

9 komentarze

 1. Życzę powodzenia wszystkim biorącym udział w konkursie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mój syn miał fajną matę edukacyjną jako niemowlak, chyba nawet firmy, która sponsoruje konkurs, ale jakoś niechętnie się na niej bawił. Głównie leżał na niej kot :) Ale co dziecko to inny przypadek.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moje dzieciaki lubiły zabawę na macie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. U nas mata w ogóle się nie sprawdziła, ale znam dzieci, któe wylegiwały się godzinami

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje dzieci są już za duże na matę, więc odpuszczę sobie udział w konkursie, ale bardzo podoba mi się Twoje podejście do rozwoju dziecka. Brawo!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie przepadam za nadmiarem zabawek wprost nad oczami dziecka. Mam nadzieję, że te chociaż nie wydają sygnałów dźwiękowych i świetlnych...?

  OdpowiedzUsuń
 7. My mieliśmy matę przy Karolinie i została dla Miska. Teraz uważam ją za zbędny zakup bo służy dziecku bardzo krótko. Nauczona doświadczeniem zainwestowałam w wielka matę piankowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Mata ratowała mi życie jak dzieciaki były małe :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Super są te maty z możliwością zrobienia kojca! My mieliśmy tradycyjną z FP i zawsze gdziestam moje dzieci potrafiły spełznąć ;)

  OdpowiedzUsuń