Ranking popularności żeńskich imion w ostatnich 5 latach

8/09/2016Zanim została mamą zdarzało mi się z ciekawości przeglądać rankingi popularności imion. Nie wczytywałam się w nie, ale zapamiętałam ogólne tendencje. Teraz, na potrzeby tego tekstu „przekopałam” Internet w poszukiwaniu rankingów. Zdjęcie powyżej przedstawia moje przypuszczenia najpopularniejszych imion, wytypowane zanim przeczytałam rankingi. Jak wiele moja wizja różni się od statystyk?

Wczoraj pisałam o tym, jakie są tendencje w nadawaniu imion męskich i żeńskich w tym roku. Dzisiaj podsumuje jakie imiona najczęściej nadawano dziewczynkom w ciągu ostatnich 5 lat.

Wcześniej królowała Julia

Ponad 5 lat temu bardzo popularnym imieniem była Julia. Myślałam, że czasy jej dominacji minęły. Jednak chociaż już rzadko jest najpopularniejszych imieniem, to jednak ciągle jest chętnie wybierana przez rodziców. W 2011 roku znalazła się na 4 miejscu, w następnym roku znów zatriumfowała, w 2013 była na 2 miejscu, a w 2014 i 2015 na ostatnim miejscu podium.

Lena zastąpiła Julię

W 2011 roku Julia spadła na 4 miejsce, a zwyciężczynią okazała się Lena. Jak było w następnych latach? 2 razy Lena zajęła pierwsze miejsce oraz 2 razy drugą pozycję.

Zuzia i Maja ciągle w pierwszej 5

Od 2011 roku Zuzanna i Maja mieściły się w pierwszej 5. Od 2013 roku do tego grona dołączyła także Zofia.

Duży wzrost popularności Hanny i Alicji

Hania jeszcze 5 lat temu było na 15 miejscu. Potem na 11, 7 i dwa razy na 6 miejscu. Nie byłabym sobą, gdybym szczególnie nie zainteresowała się imieniem Ala – w końcu tak nazywa się moja córeczka. Alicja w notowaniach także jest coraz wyżej – od 13 do 9 miejsca.

Inne częste imiona

Często pojawiają się także Oliwie, Amelie, Aleksandry, Wiktorie, Anny, Emilie, Natalie, Nadie, Nikole.

A co z klasycznymi imionami?

Wiele mam mówiło mi, że Antoniny, Heleny i Gabriele wracają do łask. Jak przedstawia się to w statystykach? Antonina to dość nowa moda – w pierwszej 20 pojawiła się dopiero w 2013 roku i zajęła równo 20 pozycje. W następnych 2 latach była na 18 miejscu. Gabrysia w ciągu ostatnich 2 lat była na 18-20 miejscu. Natomiast Helena w ubiegłym roku była na dopiero 36 miejscu.

Liliana pierwszy raz w 20

W zeszłym roku to imię znalazło się po raz pierwszy w 20, a dokładnie na 16 miejscu. Chociaż trzeba wziąć pod uwagę, że jest jeszcze wersja tego imienia pisana przed 2 „n”. Gdyby dodać oba imiona – Liliana/Lilianna znalazłyby się na 13 miejscu.

Jutro zajmę się analizowaniem popularności imion dla chłopców. Koniecznie zajrzyjcie! A wczoraj było zestawienie popularnych imion (męskich i żeńskich) w pierwszej połowie 2016 - przeczytaj tutaj


Poświęciłam trochę czasu na napisanie tego tekstu. Jeśli Ci się podobało, zostaw komentarz tutaj lub na mojej stronie na facebooku - klik.   

You Might Also Like

0 komentarze