Ranking popularności męskich imion w ostatnich 5 latach

8/10/2016Już 3 dzień piszę o popularnych imionach. Przedwczoraj pisałam o tym, które imiona były najchętniej nadawane w pierwszym półroczu 2016 (klik), a wczoraj zrobiłam zestawienie popularnych imion żeńskich, nadawanych w ciągu ostatnich 5 lat (klik). Dzisiaj przeanalizowałam statystyki dotyczące chłopców. Zdjęcie powyżej przedstawia moje przypuszczenia (przed wczytywaniem się w rankingi), jakie imiona były ostatnio najchętniej wybierane przez rodziców. Czy się pomyliłam? Sprawdzcie!

Szymon najpierw na 1 miejscu, potem również wysokie pozycje

5 lat temu najchętniej nadawanym imieniem dla chłopca był Szymon. Pózniej nigdy więcej nie osiągnął już tego wyniku, ale spadek był niewielki – zajmował 3, 4 i 6 miejsca.

Wygrywa Jakub

Najpopularniejszych imieniem dla chłopca okazał się Jakub. W 2011 roku zajmował 2 miejsce (tuż za Szymonem), natomiast od 2012 do 2015 roku urodziło się najwięcej Jakubów.

Filip i Kacper ciągle wysoko

W ciągu ostatnich 5 latach Filip zawsze był w pierwszej 5. Przed 3 lata na 3 miejscu, potem 4 i wreszcie 5. Popularnym imieniem jest także Kacper – raz na 4 miejscu, 2 razy na 2 i w ostatnim roku na 6.

Wzrasta popularność imienia Aleksander

Od 2011 do 2013 roku Aleksander plasował się w drugiej 10, w 2014 roku uplasował się na 10 miejscu, a w poprzednim roku już na 7.

Fenomen klasycznych imion

Od kilku lat powraca moda na klasyczne imiona. U dziewczynek popularne stają się Antosie, Helenki, Marie i Gabrysie. Zajmują zwykle miejsca w drugiej 10. Za to u chłopców moda na klasykę jest dużo bardziej widoczna. Po naszych ulicach spaceruje coraz więcej Antosiów, Franków, Janków, Stasiów. Duży wzrost zanotował Franciszek. W pierwszej 20 pojawił się po raz pierwszy w 2012 roku – na 19 miejscu. Pózniej była 12 , 7 i 8 pozycja. Stanisław to imię mieszczące się w 20 dopiero od 2 lat – w poprzednim roku było na 19 miejscu, a w poprzednim na 20. Wśród klasycznych imion rządzi zdecydowanie Antoni. Od 14 miejsca, poprzez 7, 6, 3 i wreszcie 2. A jak pisałam przedwczoraj w tym roku na razie Antoś to najczęściej nadawane imię dla chłopców w tym roku. Popularnym imieniem jest również Jan – w 2011 roku na 10 miejscu, pózniej 3 razy na 5 i ostatnio na 4.

Inne często nadawane imiona

W pierwszej 20 często pojawiają się także taki imiona jak: Wojciech, Bartek, Michał, Mateusz, Adam, Piotr, Wiktor.

Ja gdybym miała synka, dałabym mu na imię Igor lub Karol. A Wasi synkowie jak mają na imię?


Poświęciłam trochę czasu na napisanie tego tekstu. Jeśli Ci się podobało, zostaw komentarz tutaj lub na mojej stronie na facebooku -  klik

You Might Also Like

0 komentarze